Quote Originally Posted by opincarul View Post
@codpin, intrebarea ta e pe bune? Adica tu cand cumperi un produs cu livrare prin curier la adresa, transport pe care tot tu il platesti, te deplasezi pe timpul si banii tai ca sa iei acel produs?
M-as simti ca si cum as cumpara produsul din magazin, dar sunt fortat sa platesc si transportul prin curier doar pentru ca le e lene sa-si mustreze angajatul
Da e pe bune. Daca preferi sa stai 2-3 zile sa astepti dupa curier in loc sa te deplasezi 2-3 strazi sa iti iei coletul, mi se pare ridicol. Si repet, zic in cazuri exceptionale, nu de fiecare data. Si cred ca se subintelege ca pentru chestii mici, nu frigidere si televizoare.

Mie nu-mi place sa astept dupa colete. De aia am toate numerele de tel in agenda de la curierii din zona mea. Primesc mesaj ca vine Fan, il sun pe baiat, ne stim, imi zice cand ajunge in zona si rezolvam. Si da, ii si omenesc din cand in cand si in felul asta scap de orice problema de genul asta. Am dat si peste magari, de aia zic ca uneori ma duceam eu dupa colet decat sa ma trezesc cu mesaj ca am fost cautat si nu m-a gasit, eu fiind acasa. Dar astora le-am batut obrazul, nimic exagerat si pana la urma ne-am inteles. Acum nu mi se mai intampla sa ratez vreun colet, ma stiu cu toti din zona mea si rezolvam intr-un fel sau altul.

Long story short, daca vrei coletul ala se gasesc solutii. Degeaba plangi pe forum ca-s de *** sau stai cu principiile tale si nu te deplasezi, asteptand 2-3-4 zile dupa curier. Just saying.