Nu e chiar asa usor. Am patit si eu la fel in urma cu cativa ani si dupa ce m-a dus curierul cu zaharelu de luni pana vineri seara, am renuntat efectiv sa mai cumpar de la Altex vreo 2 ani.
Intre timp, s-a schimbat ceva si comenzile vin cu prioritate prin curier Altex sau extern, asa ca daca inainte ajungeau doar dupa ora 17, acum vin pe la ora 10-11 dimineata.

Si da, tot in Bucuresti, tot in Sector 3. Iar ce face tipu ala trebuie reclamat, atat la ei pe site, cu sesizare si numarul lui de telefon (ca doar il ai pe mesaj) + cele 2 PIN-uri primite cand nu s-a respectat livrarea, cat si sesizare la firma de curierat.
E atat de mare omor pe pozitii acum, cand sunt o gramada de oameni fara loc de munca, incat cel mai probabil o sa zboare si o sa fie inlocuit rapid.

Dar nu, e exclus sa mergi tu sa iei coletu de la el si nu ar trebui sa aibe voie sa faca asa ceva, chiar daca ai mama si tata PIN-ului. Coletul trebuie livrat la adresa. Altfel risca sa-l dea altcuiva. Din punctul meu de vedere, daca un curier ar accepta sa-mi dea coletu la alta adresa, l-as reclama.