Mi se pare cel mai slab BF ever, in mare parte si din cauza crizei de chipuri si a scalperilor.

Era candva o vreme cand gaseai PS4 PRO la reducere, de mai multe ori pe an, inclusiv in bundle-uri cu jocuri gratis.
Acum e sarbatoare daca gasesti PS5 la pret normal.
Avem BF cu GT1030 si GTX1650, zici ca au cautat prin gunoaie si le-au insirat pe covor in talcioc.

Am tot verificat sa vad daca se indura Sony sa bage jocurile 1st party la reducere.
E incredibil cum Spider-Man Miles Morales, Sackboy, Ghost of Tsushima Dir. Cut, Demon's Souls nu au intrat NICIODATA la reducere in magazine pana acum, in afara de un 5-10% la un pret deja umflat.
O singura exeptie in ultima perioada a fost gamestore.ro (preturi bune la GoT si Miles Morales), un magazin care mie nu-mi spune nimic, cel mai probabil jocurile fiind cu alta limba pe coperti, cine stie prin ce cai aduse la noi.

Sony profita din plin de cererea uriasa pentru PS5 si nu s-a obosit sa dicteze un discount catre marii retaileri.
Poate vedem ceva de pe 19 noiembrie, dar slabe sanse.

In schimb, pe OLX apar cu 50% mai ieftine si chiar mai jos (sigilate), dar eu nu mai am chef si timp sa ma vad prin oras cu diversi indivizi, iar multi fug de curierat.