Single post: Battlefield 2042

  1. #154 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Sa inteleg dupa aproape 40 de ore de Hazard Zone si putin Portal ca cei care au dat jocului note de 4-5 (chiar si 6) provin de pe PC unde sunt probleme?
    Battlefield 4 a fost de 50 de ori mai prost la lansare pe Xbox One/PS4.
    N-ai cum sa dai asemenea note, cu toate lipsurile de moment alt jocului, ma iertati.

    LE: Pe partea de Updates, se stie ca DICE sunt destul de competenti, ma astept numai la lucruri bune si la constant improvements cu fiecare update.
    LE2: Sunt convins ca daca jocul se numea whatever... 'Hazard Zone' si era publicat de Konami (random pick), nu lua mai putin de 8.5 cu tot cu problemele de pe PC.
    Nu poti sa treci la next gen fara sa-ti pui in cap majoritatea jucatorilor (mai stiu eu un joc care a facut la fel acum un an de zile).
    Pe PC vin cei cu gtx-uri 1060-70, cu 4770k,6700k-uri, 8gb ram si iti spun ca se misca ca un c!@#$ ! Pt console, vin cei cu PS4 si iti spun ca BF2042 are grafica naspa ! LOL! Tinand cont ca in BF-ul asta, cu 128 jucatori pe PC, trebuie sa ai un surplus considerabil de fps-uri pt a nu scadea sub 60 si nu toata lumea apreciaza Daca intra unul cu 30-40fps-uri pe medium, mai moare si de 20ori , prefera sa dea cu piatra dupa si sa-ti zica cat de "fun" este.
    Lasand la o parte sistem req, daca e sa-l iei la bani marunti, este cam chel jocul cei drept, fata de BF4. Cand zici BF4 folosesti ca punct de reper starea in care l-ai jucat ultima data. (Eu acolo am ramas cu seria). Nu-mi place tematica WW. Vad ca au nerf-uit (foarte bine) chestiile deranjante de genul : toti foloseau PP29 , sau Hovercraft-ul si Heli erau mult prea puternice dar... harta Manifest ? M-au inebunit cu harta asta ! Una, doua Manifest, altele nu mai aveti ? Inca il joc (30-40 ore) dar ...vad ca incet , incet, ma reorientez
    Attached Images Attached Images deathloop.jpg