Salut baieti, am si eu o problema cu un Series X si nu stiu cum as putea sa ii dau de cap.

Problema este urmatoarea: de fiecare data cand sunt intr-un joc (oricare joc) si apas pe butonul de Xbox sa vina acel quick menu, imaginea acelui meniu este foarte...inchisa, gri, iar scrisul este foarte greu de citit. Imaginea in joc este ok, acel quick menu...intunecat si zici ca are sharpness foarte scazut. Cand nu sunt in niciun joc sau cand ies din joc si intru in meniul de setari, totul arata crisp, asa cum ar trebui, un alb curat si scris cu negru, sharp.

Citisem pe net de oameni cu o problema relativ asemanatoare, dar ei vb de meniu cu totul. Eu nu am problema asta in dasboard sau altundeva, doar in quick meniu while in a game. Am citit ca dashboardul ar fi in 1080p (ziceau unii) si cand faci asta cu un TV 4K, de acolo survine o problema, dar nu stiu ce sa zic.

Am incercat cu Auto HDR off si on, am calibrat TV-ul si toate cele. Pe PS5 nu am avut probleme de genul, meniul arata crisp in orice moment.

Ati patit si voi ceva asemanator?