Nu pot sa cred ca am ingorat pana acum acest serviciu. De fapt sa fiu sincer habar nu aveam de el pana recent . Merge incredibil de bine pe o conexiune wifi decenta, ceea ce gasestic cam oriunde acum. Am un laptop cu placa video integrata si mai jucam pe el jocuri cu cerinte modeste. Oricum se incalzea, huruia din toate incheietuirile si sa nu vorbesc de batrie care in maxim o ora era descarcata. Acum...joc jocurile compatibile (pacat ca nu sunt mai multe) in detalii maxime si nici musca nu se aude de la laptop. Sa nu vorbesc ca unele nici nu mergeau pe hardwareul lui dedicat, decat decat cu framerate in reluare. Am fost mereu sceptic in privinta cloud gamingului. Mereu am avut impresia ca e inpracticabil, ca are lag, ca agata ca are o rezolutie de rahat etc... Ma bucur maxim ca atunci cand mi-am luat laptopul am ales unul ultra portabil in detrimentul unuia de gaming. Am stat mult sa ma gandesc atunci si cloud gaming chiar nu era in calcul. Oricum imi trebuie pt mobilitate nu legat la o priza iar pe baterie gaming de asa calitate doar prin cloud poti obtine . Sa nu vorbesc ca tine bateria lejer ore bune, practic ca si cand te uiti la filme pe netflix. Recomand tuturor scepticilor sa incerce .