Pai nu ar trebui sa functioneze, pentru ca merge doar in tarile cu Live, iar Romania nu este pe lista, indiferent pe ce alta tara ai contul.

Also, referitor la jocul acela cu 500 lei, de fapt nu este chiar asa. Jocul e doar 300, restul este consola care a fost achizitionata putin mai scump. Dar nah, e tipic la noi - daca nu se aduce, de ce nu se aduce? Daca se aduce, de ce se aduce la pret mai mare? Nu conteaza ca noi avem efectiv stoc de PS5 si XSX constant de cateva luni, in magazine, in timp ce in restu lumii apar in marile magazine si se epuizeaza instant.

Dar din ce zici tu acolo ca le joci din cloud, de ce ti-ai mai luat XSS? Ca le poti juca la fel si pe original xbox one...

Anywho, e clar ca nu esti tu persoana careia i se adreseaza, dar sunt multi oameni care-si doresc XSX si nu stiu ca inca exista in RO la pret bun. Eu inca stiu oameni care si-au luat de pe gamers.ro doar consola, in ultimile luni, pentru ca nu stiau de pachetul asta din Altex.
Si da, gamers.ro sunt foarte seriosi si au o gramada de lucruri care nu se gasesc in ro, la preturi normale sau chiar mai mici decat aici, dar acum la ei este 3100 lei doar consola.