De cand am inceput sa folosesc cloud gamingul pot sa zic ca il folosesc aproepe exclusiv pt a ma juca. Si din variantele posibile am ales Geforce Now. Ca si calitate video e de departe peste Stadia. Oricat m-am chinuit cu add-onuri si setari in chrome,stadia se vede mult sub Geforce Now. Dar ca i caracterisitica comuna e flexibilitatea imcredibila ce o da cloud gamingul. Pt o persoana ca mine e exact ce cautam dintotdeauna. Daca nu pot sa joc pe TV ma joc pe laptop, daca nu pe desktop. Uneori continui jocul pe telefon sau tableta. Eu foarte rar am fost genul sa vreau sa joc doar un anume joc si sa investesc pt asta oricat. Aleg ce imi place din ceea ce e disponibil. Mi-am luat complet gandul de la un PS5, de la o placa video noua, de la SteamDeck, sau orice alt aparat hardware. Momentan cel putin . Am deja tot ce imi trebuie sa joc jocurile disponibile intr-o calitate la care nici nu visam ca e posibila pe ce hardware am eu.

---------- Post added 19-01-2022 at 21:46 ----------

A reusit cineva sa sincronizeze contul Uplay cu Geforce Now si sa faca jocurile sa mearga? Eu incerc si imi cere key-ul de la jocuri. Il bag si zice ca deja am acel joc dar nu il lanseaza. Googelul nu m-a ajutat cu nimic, am vazut ca mai multi sunt in situatia asta dar nici o rezolvare.