Pe o retea wifi decenta se misca impecabil. Eu am cea mai ieftina varianta de net acasa de la furnizorul meu cu 150mb/se. Nu sesizez absolut nici un delay. Atata doar sa ai rooter care merge in ghz. Pe 2,4ghz nu prea e jucabil prin wifi. Daca esti doar tu in retea merge absolut perfect. Da pe telefon ma joc cu un controller de ps4 la care i-am luat un adaptor de pe emag cu vreo 40 lei. O bucata de plastic cre sustine telefonul. Se conecteaza prin bluetooth si merge perfect (mai putin vibratiile care merg doar cu cablu). Din ce am inteles la android 12 merg vibratiile la dualshock4 si prin bluetooth. Pe telefon m-am jucat si pe date mobile 4G. Daca testezi viteza in oras si ai zone unde itida peste 50mb/sec merge si pe 4G in 1080p/60 fps aproape fara sa agate. Totusi nu e la fel de lin ca pe wifi. Oricum iti recomand varianta free pt inceput desi o sa stai la coada la servere de te plictisesti. Dar daca esti o persoana matinala, dimineata pe la 7-8 se conecteza instant. Incearca....o sa fi uimit cat de bine merge si cat de bine se vede. Si nu uita sa dai toate detaliile pe ultra din meniul jocului .