Quote Originally Posted by Antiohh View Post
Pai si asa se intentioneaza sa joci genul acesta de jocuri? cu ghidul in fata? Mie imi plac jocurile grele, dar cumva chestia asta de tot trebuie sa caut in surse auxilare ce trebuie sa fac imi rapeste mult din placere. Ma intreb daca sunt singurul. Poate ca unii se descurca din prima doar explorand pe cont propriu?
Bro, eu am inceput cu bloodborne. Primele ore abia m-am descurcat sa echipez arme si sa imi dau seama ca pot selecta adversarii. Ca pot fugi am aflat dupa jumatatea jocului. Singurul meu scop in primul playtrough al primului joc From a fost: cum sa fac sa mor mai putin si sa trec peste fiecare obstacol. That was it. Si foloseam din joc ce mi se parea ca ma ajuta cel mai mult in directia asta. Binez BB nici nu prea are optiuni foartr multe de build. Alegi o arma care iti place si te dezvolti in jurul ei. Aici vor fi multe optiuni, dar cele de inceput vor fi in mare sustenabile pana la final. In toate soulsurile este asa. They want you to survive. Nu trebuie sa cauti nimic online initial. Just let the game teach you. Ai sa vezi. Daca esti atent la el, el iti arata tot ce ai nevoie. Initial pare ca nu, dar asa e. Ghidul e daca vrei sa fii perfect din prima. Dar nu e cazul. Mai incolo potential mai poti folosi ghidul daca vrei sa faci Platina la joc sau daca vrei sa te asiguri ca faci toate questline urile npc iilor sau daca vrei sa optimizezi un build etc. Codpin zice bine ca daca ai mai jucat un joc de la From, esti mai comfortabil. Dar si daca nu... the game WILL help you. Daca esti perfectionist este ok... dar obisnuieste-te cu ideea ca perfectionistilor le trebuie cateva playthrough-uri ca sa faca tot "cum trebuie".