De curiozitate, cum faceti voi de puteti juca in 30 fps? Eu folosesc un Sony Bravia XH90 de 65inch si stau cam la 2-3m de el atunci cand ma joc (daca are vreo relevanta). Vreau sa zic ca am testat o gramada de jocuri in 30 fps (unele doar pentru ca asta ofereau, gen BloodBorne sau AC Unity) si chiar am incercat sa ma joc asa cateva ore... un chin. Incep sa ma gandesc ca poate am eu ceva setari facute gresit. Mi se pare ca sacadeaza imaginea cand invart camera repede (de obicei in combat) si uneori chiar personajul cand executa miscari rapide (side roll si melle atacuri). In filme niciodata nu m-am gandit: ,, ba, ce naspa arata,, , iar din ce cunosc eu actiunea este redata in 24 fps (sau asa ceva). Vreau sa joc bloodborne si nu pot sa o fac din aceasta cauza... Iar ce mi se pare ciudat este ca oamenii nu prea se plang in modul in care o fac eu. Cumva, ei spun ca pot sa se joace in 30 fps, doar ca prefera 60fps. Cand i-am dat surorii mele de 12 ani ceva in 30 fps, a spus: ,,dar de ce se vede asa rau?,,.