Eu cred ca se vand si de aceea.. si este posibil sa fie luate nu direct de la $ony ci tot asa, precum si PS5, prin varii distribuitori damboviteni.

Am fost in Altex Titan Bucuresti (ce-i drept mai saracie pe la ei in general pe partea de gaming) si erau doar cateva controllere.. cu niste cutii indoite, etc. Era clar ca pe acel raft au fost mai multe. Mai era ce mai ramasese si nu a fost dorit de nimeni. Nici nu stiai daca au fost luate la picioare sau erau resigiliate.

Am intrat apoi in Flanco Titan (de unde am si luat) si tot asa nu pareau multe la raft.. ce-i drept era si mai mic raftul.
L-am intrebat pe tipul care m-a... flancat (pun intended) imediat ce m-a vazut la raft, daca sunt dintr-un transport mai nou sau mai vechi pentru ca sunt in cautare de versiunea actualizata de controller.

Bineinteles ca nu stia despre ce vorbesc ("acesta este, de PS5") dar m-a asigurat ca este un transport de aproape 2 saptamani. Erau expuse frumos, cutii intregi, fara indoituri, rupturi, scotch-uri, etc.
Nu stiu ce transport a fost sau cate bucati.. dar aplicand logica.. se tot aduc.. pentru ca se tot cumpara ma gandesc.

Am si luat dealtfel pentru ca aveam nevoie. Daca am sesiuni de gaming mai lungi.. sau uit sa bag la incarcat.. prefer sa am al 2-lea controller gata pregatit incarcat. Totodata mai vine cineva in vizita sau ma joc cu femeia. Din punctul meu de vedere este un necesar.
Nu am mai stat sa vina la reducere ca probabil iese PS6 pana atunci.