Quote Originally Posted by Uziwood View Post
Concluzii dupa meci:
Mi-e sila de ce s-a intamplat, trecand peste faptul ca Dinamo a jucat putin mai bine ca o echipa de amatori, ce au facut "suporterii" e cea mai mare tampenie, 80% Dinamo va fi suspendata 3 ani din Europa.

Eu zic sa nu tragem concluzii pripite. Eu am stat la tribuna I chiar langa PCH si cand am vazut ca au rupt gardurile era sa innebunesc. In prima repriza suporterii de la PCH s-au comportat impecabil, isi sustineau echipa si la 0-2. Dupa a inceput nebunia. Mi-e rusine si mie de ce s-a intamplat, dar din pacate nu prea putem sa facem nimic.Nu cred ca echipa va fii suspendata 3 ani din Europa deoarece nu au fost incidente, in afara unui suporter (Tatal lui Gabriel Torje, care i s-a facut rau cand meciul a fost oprit).In legatura cu meciul echipei nu comentez nimic.N'doye a fost cel mai bun de pe teren.El merita baderola de capitan. Vreau sa zic ca atunci cand meciul a fost oprit si suporterii au intrat pe pista de atletism, N'doye a fost singurul care s-a apropiat de ei si a incercat sa ii calmeze.Daca Adrian Cristea (capitan) nu tipa dupa el sa vina, meciul s-ar fii putut relua.Cea mai amuzanta faza din timpul meciului, era ca N'doye incerca sa isi aseze jucatorii in teren. Trebuia sa ii ia in brate si sa ii puna la locul lor.Vreau sa va spun ca si Pulhac a avut curajul si a reusit sa puna ceva pericol la poarta adversa dupa ce a facut cateva dribling-uri. Mi-e nu mi-e sila de jocul echipei, mi-e jena. Pana nu pleaca si Badea si Borcea de la Dinamo, echipa nu va straluci. O sa mai vorbim dupa ce revin din mica vacanta din acest week-end.