L-am terminat aseara.

Foarte bun jocul overall si cel mai probabil il mai iau o tura cu alte alegeri, pentru ca au fost cateva momente in care am stat destul de mult sa aleg.

Prima jumatate, prima carte, cum ii spun ei, care insumeaza 3 capitole, consider ca este fenomenala, un scenariu foarte misto, personaje credibile, multa actiune si dialog. Overall ffff bun.
A doua jumatate, a doua carte, care insumeaza tot 3 capitole, este putin mai lite, este cumva un fel de deznodamant. Tot este bine scris si alegerile pot impacta destul de tare povestea, dar nu mai este actiunea aia constanta, care sa te tina cu sufletul la gura.

Ce am apreciat foarte mult la jocul asta, este faptul ca este mai mult un film interactiv, iar partea de adventure game este pastrata la minim, astfel ca nu avem momentele alea frustrante de la jocurile point and click, unde putem pierde si 1h cautam un obiect ascuns intr-o scena.

Pe partea grafica, desi m-a deranjat initial, m-am obisnuit si mi se pare destul de interesant realizat, desi overall inca as fi preferat ceva reprezentare grafica cu ceva engine gen Naughty Dog

Overall, il recomand oricarui fan al jocurilor tip adventure, gen The Walking Dead, Life is Strange si ce mai e de genu asta.

Are un 9 din partea mea
Am fost foarte placut impresionat si in niciun caz nu ma asteptam sa fie atat de bun si sa ma prinda atat de tare.