Salut,

Lucrez de ceva vreme la o mobila de living care in viitorul apropiat va gazdui si noul meu colt de gaming cu TV montat pe perete, asa ca am nevoie de 2 sfaturi:

1. Va rog din suflet daca imi puteti recomanda (din experienta proprie de preferat), ce suport TV pentru perete sa aleg, astfel incat sa fie 100% paralel cu peretele si sa stea TV-ul cat mai aproape de perete.
TV-ul este un LG OLED de 55" si pe viitor probabil tot un 55" o sa stea acolo, pentru dimensiunile living-ului meu este suficient.
Am tot vazut la prieteni, colegi, inclusiv la tata in sufragerie, tot felul de suporturi pentru wall mount dar jur ca nici unul nu arata bine.
Ba sta prea departe de poti sa bagi o consola intre TV si zid, ba sta stramb aplecat in fata, etc. Oribile!

Sunt in mare dilema cu treaba asta. Merg 100% pe recomandarile voastre!

2. Midlife crisis proabil... m-am hotarat sa pun si eu in spatele TV-ului banda din aceea LED cum vad la toti copii pe youtube cu setup-uri din acelea mai scumpe decat propria casa.
Vad pe internet miliarde de oferte, trebuie sa fiu atent la vreun detaliu anume sau la vreo specificatie anume? Vad ca toate se lipesc in spatele TV-ului si se alimenteaza prin USB...

Multumesc anticipat!