Scriu din perspectiva unuia care a tot avut ghinion cu loteria coolerelor.. si a tot returnat.
Intr-un final a iesit bine si am prins una de toarce.

Nu stiu cat de mult conteaza.. dar nu a venit in cutie separat. Dar sleev-ul arata decent.
Sa dea naiba insa daca mi-a dat prin cap (sau pasat) de manual. Eram preocupat sa nu am sunet de OZN sau aspirator in camera..
Ce-i drept si eu am fost atent la sigilii.. Altex are (sau avea) oricum prostul obicei sa trimita produse resigiliate la pret de produse noi. Dar nu a fost cazul.

Acum na.. fiecare cu piticii lui. Nu incerc sa fiu condescendent, inteleg cumva, printre acele retururi si la mine a fost una un pic julita (cred ca am scris anterior). Retur direct fara sa o mai bag in priza. Probabil QC defectuos la banda.. nu parea a fi resigilitata.
Dar 4-2.. enjoy man, da-l in masa de manual, daca e totul OK si consola merge brici.
Altfel fiecare face cum si ce doreste pe banii si timpul sau.


PS: asta nu inseamna ca sunt de acord cu sigilii peste sigilii, marlanii, ia codul, scoate codul, baga discul, ia discul, ia cutia, nu ia cutia, fa bundle, e bundle dar nu chiar, etc. Vinovatul principal este $ony, apoi distribuitorul mioritic si nu doar (sa nu dau vina doar pe cel dambovitean) ca apoi retailerii.. sa se descurce. Insa retailerii isi iau discounturi tocmai pentru a li se sparge in cap astfel de lucruri.. sunt piata de desfacere si interfata cu clientul final.. ca sa fie clar. Nu plang de mila nimanui. Toti mananca pe acest lant din buzunarul clientului.