Quote Originally Posted by Khan View Post
Te contrazici. Deci are mentalitate sau n-are?

Daca tu consideri ca Rapid n-a ajuns inca la nivelul la care sa merite un astfel de sacrificiu ca sa se schimbe ceva, nu e nevoie sa recurgi la astfel de proteste.

Conducatorii de cluburi trebuie sa respecte suporterii pentru ca fotbalul este AL LOR.

Sa spunem ca liderii de galerie ar fi atat de naivi incat sa le dea sugestii conducatorilor. Ei de cine asculta? De Giovanni Becali sau de Mihnea Ionescu. Sa fim seriosi.
Exagerezi Khan. Tot ce am spus eu este ca sunt metode mai bune decat a intra pe stadion. Ai face puscarie doar ca sa plece Borcea?Risti prea mult pentru un club de fotbal. Atata tot, trebuie sa fie si metode mai bune. Nu stiu care ar putea fi dar nici nu ma intereseaza prea mult. Si vorba aia, nu Borcea a dat cu stangul in dreptul. E vina lor ca au adus jucatori care nu nu sunt ceea ce se spune. Dar nu e vina lor ca Tamas alearga precum un catelus, ca Torje dribleaza mingea de 3 ori inainte de a suta zdravan la poarta. Cred ca ai inteles gresit ce am vrut sa spun. Si nu are sens sa ne certam

Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
In Spania, suporterii sunt foarte importanti, pentru ca sunt actionari. Ei detin echipa. In Anglia, biletele sunt extrem de scumpe, iar o mare parte din bugetul echipei vine de aici. In Romania, suporterii vor sa intre gratis la meci daca se poate, sa manance seminte (si inevitabi sa scuipe pe jos), sa se bata cu jandarmii si cu suporterii echipei adverse. Pai astia sunt suporteri? Nu sustin nici financiar echipa, isi bat joc de jucatori si de conducatori, uita care e rolul lor in tot acest show.

In schimb au pretentii. Ce pretentii poti sa ai in asemenea situatie? Stai dreaq linistit si uite-te la meci, si du-te acasa daca nu-ti convine ceva! Cand traiam in Buc, nu puteam sa ma duc cu sotia la un meci din cauza suporterilor. Efectiv sotia a fost ingrozita de acesti pusti teribilisti, si de ce puteau sa faca si cum puteau sa se mainifeste pe stadion. Si era un meci al nationalei, nu un derby sau mai stiu eu ce meci cu tensiune...
Corect. Parca la Real li se spune socios sau ceva de genul acesta pentru ca cumpara abonamentele foarte scumpe. Dar e diferenta si de nivel si de echipe si de tot. Vreau si eu sa fie ca in Anglia, sa nu fie garduri, fiecare sa stea pe locul lui scris pe bilet ca sa pot sta si eu acolo pe primele randuri sa vad si eu un fotbal adevarat.


Astept sa vad si eu astazi la Fanatik Show ca sunt invitati Ganea, Badea si Dinu(cel mai inteligent de pe la noi parerea mea). Sunt curios ce mai zic.