Origins a fost o palmă după cele două jocuri foarte bine realizate (Arkham Asylum și Arkham City). Pe mine sincer mă interesa ideea de Gotham Knights, putea fi foarte mișto dacă era realizată cum trebuie. Gotham Knights e un joc șters.


Am terminat toate jocurile Batman, chiar și cele de la TellTale Games. Poate că Arkham Knight o fi avut el probleme la lansare și optimizarea lasă chiar și acum de dorit, dar arăta și se juca de câteva ori mai bine decât Gotham Knights. Dacă măcar făceau ca lupta și gameplay-ul general să iasă bine (după ce jocurile Arkham au arătat cum se poate face), poate iertam grafica ștearsă. Gotham Knights nu impresionează cu nimic, din păcate și n-am știut că se ocupă de joc studioul care a făcut Origins. Nici nu cred că pot face mare lucru din păcate. Câteva bling bling-uri vizuale nu-l fac mai interesant dacă gameplay-ul e slab. Cei de la Digital Foundry l-au comparat cu Arkham Knight, până și lumea pare să fie lipsită de răufăcători, așa de bine s-a descurcat Batman în celelalte jocuri (glumea nu-mi aparține).