Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
dar nu inteleg cum acelasi lucru intr-un joc poate fi o abominatie (ex turnurile din Ubi games), dar in alt joc (mostly de la Sony - ex Spider-Man) este mana cereasca.
Si nu, in GoW 2018 nu schimba nimic la fiecare batalie. Avea alt skin, da, dar acelasi personaj cu acelasi move set in aceleasi arene si-l bateai absolut la fel, mereu.
Pt ca jocurile Sony sunt printre cele mai finisate si complete jocuri inca de la lansare si nu deranjeaza asa mult activitatile repetitive, pt ca e placut sa le joci. Jocurile UBI, pe langa cele Sony sunt ca un Logan pe langa o masina de 30-40k euro. Exista si exceptii, pt mine una e Horizon FW. Si pana la urma si gusturile difera. Tu zici ca cele doua GoW sunt mediocre, pt mine sunt printre jocurile mele preferate. Tu lauzi Forbidden West pe tot forumul, mie mi se pare de o plictiseala si o mediocritate iesita din comun. Cea mai mare dezamagire anul asta.
Da, intr-adevar, nici pe mine nu m-a deranjat sa fac aceleasi chestii de multe ori in Spider-Man sau Tsushima, dar in Valhalla n-am mai rezistat. Se simte ca nu e suflet pus in jocurile UBI, nimic nu e finisat.
PS: nu stiu la care inamici din GoW te referi ca se repeta de 17 ori. Am platinat jocul de doua ori si i-am facut povestea de doua ori si nu retin sa ma fi deranjat asa ceva. Poate asa tare mi-a placut... Daca te referi la Valkyries alea in nici un caz nu erau la fel.