iry: eu să știi că nu sunt chiar așa nemulțumit de Netflix. OK, clar îmi doresc mai mult, dar având în vedere ce lent scot ceilalți ceva... e mult peste. De exp. Amazon Prime, Disney+, Apple TV, HBO Max... practic într-o lună am văzut tot ce era de văzut la ei. Și le cam plătesc în continuare degeaba, sperând să mai scoată ceva. Din fericire, mai descopăr pe fiecare "little gems", seriale mai vechi... nici nu mai contează rezoluția. Așa sper să ajute și SkyShowtime, să mai umple golurile. Netflix era genial când avea și Marvel & Co. Acum văd că pe multe după ce le-a luat Disney, le-a părăsit pur și simplu. Practic jumătate din contentul de pe Disney+ e ceva ce ai văzut deja pe Netflix.

Personal, eu îmi doresc să vină cineva pe piață cu un "agregator", sau ceva care să preia de la toate serviciile de streaming. Să nu mai plătesc 10 abonamente separate, să stau cu 10 aplicații, să caut în 10 locuri... să fie una și bună, cu de toate. Ar fi ideal să fie pe niște tiers. În funcție de cât ai vizionat, plătești mai mult sau mai puțin. Gen, minimal watcher: 10 euro, normal watcher: 25 euro, crazy watcher 50 euro pe lună? Hmm... dream on, right?

P.S. hulu a încercat cineva? Cum e, prin comparație?