Daca tot l-au bagat in PS+ l-am jucat si eu.

Slabut overall, dar nu chiar rau. Cred ca mi-as dori sa vad astfel de jocuri cu o poveste ceva mai realista, fara atatea chestii magice/supra-realiste.
Totodata, sper sa moara mizeria asta de camera fixa si personaj care se misca robotic si se loveste de tot pe acolo.

O alta chestie care nu mi-a placut - jocul este intunecat, foarte intunecat, actiunea avand loc mostly noaptea - dar desi unele personaje au arma cu lanterna, nu poti alege sa o folosesti si mai mult bajbai pe acolo decat sa intelegi exact ce este in fiecare camera.

Again, barile negre sus/jos nu inteleg ce au cautat in jocul asta - poate or fi vrut sa aibe aspect ratio de film, dar tot ce au reusit sa faca a fost sa creeze o senzatie de clasutrofobie in momentele in care aveai camera 3rd person care era mult prea apropiata de personaj si vedeai, poate, 30% din ecran intr-un mod foarte frustrant/deranjant.

Discutii copilaroase, intr-adevar, dar cu o poveste putin mai realista, ar fi putut fi mult mai bun.

Ma oftic ca am ratat (beam apa) un moment in care mi-a dat brusc sa trag cu arma intr-un inamic si in cele 3-5s la dispozitie efectiv nu am avut timp sa apuc controller-ul, sa tintesc si sa si trag asa ca mi-a murit un personaj intr-un mod absolut stupid si cum salveaza automat dupa fiecare faza d-asta, nu am de ales decat sa-l iau de la 0 ca sa-l salvez si pe ala.
Iar faptul ca nu poti sa dai skip la dialoguri sau cutscenes il face, cel putin in cazul meu, de nejucat a doua oara.

O alta chestie absolut idioata este ca nu poti da skip peste credits, care tin vreo 20+ minute si daca nu stai, nu primesti achievement ca l-ai terminat - nu sunt eu genul care joaca pentru achievements, dar eram curios sa vad daca dupa credits mai baga vreo faza care sa lase impresia de continuare. Dar nu, nu au bagat nimic...