Am cumparat si eu un ES2 la 600 lei de la Altex pt. PC pe principiul ca daca nu sunt indragostit de el, ii fac vant de unde a plecat Astept acum sa imi vina, sunt mai mult curios de backpadels si de functia de ,,strangere,, a stickurilor. Nu stiu, nu ma incanta deloc designeul asimetric pentru ca eu eram obisnuit sa fac claw grip ca sa ating D-padul, ceea ce pare foarte greu de facut la xbox, dar mi-am zis ca pot reprograma D-padul pe backpadels daca chiar am nevoie.

Au trecut prin mana mea 1 DualShock si 3 DualSense-uri momentan: Dualshockul era foarte incomod de tinut in mana, dar DualSensurile mi se par extrem de confortabile, nu am avut probleme deloc cu butoanele, doar unul a prezentat stick drift, dar dupa foarte multe ore de utilizare. Ma enerveaza pe PC ca nu suporta mai nimic DualSenseul by default si daca nu rulez prin steam jocul, tot trebuie sa fac artificii ca sa functioneze. Mie mi se pare f mult si 600 lei in plus avand in vedere ca am cumparat DualSense negru cu garantie 2 ani la in jur de 250 lei (poate chiar mai putin) - care are adaptive triggers, microfon, difuzor si vibratiile acelea mai deosebite. Asa ca toleranta mea la defecte va fi 0. O sa am gija sa verific bine butoanele si sa nu aiba strickdrift direct din cutie.