L-am incercat astazi:controllerul in sine mi se pare mult mai incomod decat DualSense pentru ca are forma de V. La extremitatea cu triggerele RT, LT, daca tin degetele mijlocii pe aceste butoane (in timp ce zonele mai ascutite ale controllerul imi vin in podul palmei) aproape ca mi se ating varfurile... Eu apas mai mult cu baza degetul mijlociu RT/LT daca vreau sa am un grip bun... cat despre butoanele de pe spate... imposibil de folosit cu inelarul si degetul mic daca tin degetul mijlociu si indexul pe RT/RB. Eu am mainile destul de ,,subtiri,, si cu degetele lungi, poate altii se simt mult mai confortabil cu acest controller in mana. Nici nu l-am mai conectat la PC - un nu categoric pentru mine, iar asta din ratiuni ergonomice. DualSense zici ca se muleaza in palmele mele. Sunt destul de sigur ca nu e obisnuinta pentru ca senzatia aceasta am avut-o de cand am trecut prima oara de la DualShock la DualSense.

Edit: M-am mai jucat putin cu el, daca folosesc doar backpadelurile de jos (2/4 butoane) si le apas cu inelarul devine cat de cat ergonomic - ceva cu care m-as putea obisnui (problema cu RT si LT prea apropiate ramane).