Si pentru mine Alan Wake 2 a fost cel mai bun moment din PS Showcase, de fapt singurul.
Am o slabiciune pentru Max Payne 1, il asociez cu copilaria, vacanta de iarna, atmosfera noir, Matrix etc. Faptul ca Sam Lake si James Mcaffrey (voice acting) fac parte din joc, imi provoaca o stare nostalgica.

Dar nu voi cumpara digital decat cand va fi maxim 10 euro. Am mai zis-o, orice joc digital reprezinta bani arsi dpmdv. Nu poti revinde, nu poti imprumuta, nu iti garanteaza nimeni cat va mai exista magazinul digital. Si nu exista scuza pentru faptul ca gasesti jocuri in format fizic de 2-3 ori mai ieftine decat alea digitale.
Cum a zis si razvanrazy, treptat, "problema" asta o vor rezolva prin disparitia formatului fizic.
Detest era digital-only, si tot ce tine de X as a service. Nu mai detinem nimic. Si apetitul corporatiilor pentru bani a devenit din ce in ce mai scarbos (vezi Netflix password sharing).

Si ca sa mai dau exemplu de ce digital games sunt o mizerie, recent am inceput un playthrough de Forza Horizon 1 pe X360.
Il detin pe disc si am vrut sa cumpar si DLC-urile. Surpriza, absolut TOATE au fost scoase din store, inclusiv alea gratis, pentru ca deh, licentele auto costa si Microsoft a decis ca nu mai merita. Legal, eu nu am acces la DLC-uri, asa ca sunt fortat sa iau un X360 si sa-l modez. Talk about game preservation...

Regret totusi ca nu se mai aude nimic de remake-urile MP1,2.
As fi dorit si un remaster la Quantum Break pe PS5 (un joc incredibil), poate o sa se indure Microsoft de noi in viata asta.