Quote Originally Posted by MonkY View Post
Btw, eu sper sa vina cu 8GB RAM de data aceasta (la Pro Max macar), pentru ca am inceput sa simt efectul a celor "doar" 6GB RAM.
Hai ca-mi raspund singur. Am "scapat": iPhone 15 Pro and iPhone 15 Pro Max Feature Increased 8GB of RAM. Deci voi avea 8GB RAM. Phew!
Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
Ce sa zic, a fost dragoste la prima vedere. Am fost impresionat si impresionat am ramas pana acum. Regret ca nu am facut trecerea mai demult. Acum, ca tot veni vorba de M3, sper sa ia din felia celor de la Intel/Nvidia pentru ca, cel putin arhitectura asta ARM, promite mult si nu sunt doar vorbe goale.
De ani buni am tot spus ca ARM rulez... imi pare rau ca nu am investit si la bursa in ei... acum eram ceva mai bogat. Gandeste-te ca pana si Intel si AMD au inceput proiecte pe ARM. Sau, e suficient sa te gandesti ca cele mai tari super-computere (si cele mai eficiente) din lume, sunt pe ARM. Pacat insa ca se investeste foarte putin in ARM pe parte de consumer PC, si mai mult spre mobiles... Apple cred ca printre putinii care a riscat. Iar M3 cred ca va fi o nebunie, din toate punctele de vedere. Si da, la primul M1, si eu ma uitam ca prostul, cum un amarat de MacBook Air se bate de la egal la egal cu al meu i9. Diferenta fiind ca al meu PC consuma 500W pentru asta, pe cand jucaria aceea nici macar ventilator avea, si mai si tine vreo 20 de ore bateria!
Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
Cat despre Iphone, daca as trece de la 13 PMAX-ul meu, as face-o doar la 15 PMAX, din cauza de autonomie. Acum, ramane sa ma documentez daca pentru mine merita trecerea la 15, sau, nu. 14-le nu m-a convins.
De la 13 la 15 chiar va fi un jump destul de mare. Singurul lucru la care cred ca inca il bate 13 Pro Max-ul, ar fi autonomia bateriei. Dar, ramane sa vedem si testele de baterie la 15 Pro Max.

---------- Post added 13-09-2023 at 13:32 ----------

Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
nu-ti place, canta la alta masa
Initial voiam sa-ti raspund, dar dupa faza asta, mai bine ma duc sa cant la alta masa...