Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
... cand de fapt ei livreaza o versiune mai slaba...
De unde stii asta (ca va fi mai slaba)? Sau cine stie, poate s-o fi intamplat vreo minune si i-a crescut brusc puterea hardware a Switch-ului, eventual a trecut si la 120Hz... Serios acum, minunea in sine e ca au reusit sa-l faca sa mearga si pe Switch, chiar daca de multe ori cred ca de-abia duce 20FPS-uri, la o rezolutie de-ti vine sa-ti bati copiii.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
de jucat pe un ecran mic
Unii se mai joaca si pe iPad (plus versiunea de Mac), sau de ce nu, poate vrei sa faci mirroring pe un TV de 85". Macar stii ca nu vei scoate rezolutia aceea execrabila de pe Switch. Btw, here is some gameplay on iPad (pffft, cautati si voi alt video, ca in asta, omul nu s-a obosit sa scape de luminile reflectate fix in ecranul tabletei - horror):

Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Sunt curios totusi ce inseamna acel free to start - oare ai macar 5-10-30 min de joc free?
Din ce scrie pe AppStore "A limited part of the base game can be played for free." - deci nu cred ca e limitat ca timp, ci probabil e doar zona de inceput. Ceea ce mi se pare foarte misto, asa ar trebui sa fie toate jocurile de tip paid.