Quote Originally Posted by MonkY View Post
De unde stii asta (ca va fi mai slaba)?
Se vede din videos pe care le-am tot vazut in reviews - pentru ca se pare ca majoritatea au avut si jocul disponibil, la review. Obiectele sunt very low poly si texturile low rez, dar in schimb atmosfera arata foarte bine. Se stie oricum ca ruleaza 720p si 30fps - da, e ft tare ca poate duce asa ceva - sure, dar pret full?

Sa fim seriosi, cine-si cumpara asa ceva, care costa cat ambele console la un loc, cel mai probabil are un loc mai bun sa joace.

Si la urma urmei, revin - cine joaca un joc de genu, pe telefon/tableta?

Cine se ocupa de dezvoltare de mobile games, stie foarte bine cum functioneaza si ce trebuie sa iei in calcul - faptul ca lumea joaca in reprize fff scurte, deci trebuie misiuni fff scurte, multe checkpoints sau jocuri fff mici cu totul. Cei care stau cu orele pe asa ceva sunt exceptia de la regula.

Personal nu m-am mai jucat un joc pe telefon (ipad nu mai am de multi ani) de foarte mult timp - am mai testat 1-2 chestii, dar in niciun caz sa ma joc. Da, ok, poti atasa gamepad si da, ok, au evoluat incredibil de mult, dar sa ajungi sa dai 60$ pe un joc pe care sa-l joci asa...

Anywho - iar sunt hater. Probabil nu vad eu the super big picture Dar cred ca daca bagau jocurile la 20$ era cu totul alta situatie.