Despre pret, sunt complet de acord. E enorm, asa cum am zis mai sus, cineva s-a calicit rau de tot. Chiar sunt curios daca se va vinde bine la pretul acela.

Despre rezolutie si fps, daca te uitai in filmuletul de mai sus, ai fi vazut ca in varianta asta deja sunt disponibile extra rezolutii, merge si in 120FPS, ai cam aceleasi setari ca pe PC (desigur, cu limitari)...

Cat despre faptul ca tu nu te-ai jucat pe telefon, ca iPad nu mai ai de multi ani, stii cum e, nu? Daca nu se aplica la tine, nu inseamna ca e si adevarat. Eu ma joc mai mult pe iPad decat pe PS5 si XSX la un loc. Pe iPhone, alte mobile sau pe mizeria aceea de ecran de 7" al Switch-ului (valabil si la Steam Deck, dealtfel) nu mai ma pot juca, stiind ca am TV-ul de 85" langa mine, proiectorul de 150" mai sus, si cateva casti VR unde ecranul e... all arround you. Sau poate am imbatranit, si-mi place sa nu ma mai chiorasc la chestii minuscule. Bine, daca as calatori mai mult, poate m-as juca si pe portabile mai mult, but meh... in ziua de azi mai bine iei niste ochelari AR si ai 100-150" in your face.

Apropos de asta, chiar ma bate gandul sa iau niste ochelari de genul... am vazut ca se tot bat diverse modele... as fi curios care s-ar pupa cel mai bine cu iOS-ul, si ce recomandati. Daca ati folosit vreunul asa ceva, desigur (poate chiar conectate la Switch, Steam Deck sau mai stiu eu ce, nu neaparat la un iPhone sau iPad). La chestii de genul acesta ma refer:



---------- Post added 26-09-2023 at 00:26 ----------

Si a sarit internetul in aer, ca nu merge Genshin Impact bine pe noul 15 Pro. Avand in vedere ca toate celelalte i-au rulat perfect omului, eu as spune ca e vorba de ceva lipsa de optimizare acolo. Anyway, vedeti si voi de la minutul 12:30.