CE ar fi normal sa includa toate bonusurile, indiferent ca o cumperi azi sau maine.
Eu cate editii de colectie am luat pana acuma (God of War, Assassins Creed, etc.) tot ce a fost de primit am primit in cutie.
Asa mi se si pare normal, pana la urma daca e sa ne gandim, CE costa 1250 lei.
Jocul varianta Deluxe costa 430.
Totusi, pentru diferenta de 820 lei, e de bun simt sa iti dea fara conditionare de precomanda si celelalte bonusuri.
Si asa, 820 lei pentru o figurina si o carcasa de metal fara disc in ea, mie personal, mi se pare un pret mare.
Dar, la foamea de bani care o au unii, nu m-ar mira sincer nimic.
Asteptam sa vedem ce zic cei care au comandat CE.

Legat de ce zici de precomenzi, ca, cine cumpara dupa lansare nu ar mai trebui sa primeasca, eu de exemplu la AC Mirage, nu am luat la precomanda, l-am luat a treia zi cand era o promotie cu reducere de 15&.
Jocul la precomanda era 250 lei, eu l-am luat la 212 lei si am primit in carcasa un voucher care avea codul pentru misiunea The Fourty Thieves, care in mod normal o primeai la precomanda.
La AC au oferit codul in carcasa, deci clar ca si altii ca mine vor beneficia de acel bonus chiar si dupa lansare, precis multi au renuntat la precomenzi si acele jocuri vor ajunge la altii ulterior, si oricum nu au cum sa fabrice in numar fix.
Altii, dupa cum spui tu, se pare ca trimit, cel putin la editia standard, codul pe email, nu in carcasa.
Ramane sa vedem cum va fi la CE.