img_5239.jpg
Hai ca in sfarsit, dupa mult chinuit cu emag si livrare (am spus mai multe acum ceva vreme pe threadul cu Black Friday, tldr mi-au spart tv la livrare, l-au scos de pe stoc, nema reducere, ANPC, am apelat la o pila si mi-a facut rost la reducerea originala) am pus mana in sfarsit pe LG G3 OLED. Inca nu am avut cine stie ce timp sa ma dau pe el, mai ales in jocuri, dar holy sh*t parca ochii mei fac dragoste de fiecare data cand ma uit la el. Mi se pare exceptional, si eu si prietena am ramas cu gurile cascate cand am dat play la prima bucata de content, chiar si persoana care ne-a ajutat sa il montam (am montat si mobila odata cu el) a mai ramas vreo juma de ora dupa si ne holbam toti de pe canapea cum se uita triburile alea neatinse de lume la albi cand vin sa le dea ciocolata si coca-cola.

M-am jucat putin in setari sa il mai calibrez, dar nu sunt expert asa ca am urmat niste guide-uri de pe net + propria pereche de ochi dar so far so good. Poate singurul lucru foarte usor deranjant e cand se face trecerea de la alb orbitor la negru intens, dureaza un pic sa se adapteze ochii si simt ca imi iau flashbang de fiecare data (pana si subtitrarea e ca un spotlight cand e pusa pe scene dark si mi se imprima pe retina pentru 0.5 secunde), dar daca dau brightnessul mai mic parca nu se mai vad asa bine scenele intunecate.

Zilele astea o sa il stresez mai mult in jocuri + inca nu l-am conectat la cablul TV (am realizat abia acum ca nu am efectiv cablul fizic ) ca sa vad cum se vede, dar who cares, oricum 90% din timp o sa fie pe gaming sau streaming services. Dar so far sunt mega multumit, oricum nu am termen de comparatie ca nu am mai avut TV de vreo 4-5 ani de zile si ma uitam doar la monitorul de la PC.

Also, note to self: e treaba naibii de montat animalul de 77” seara cand esti obosit si daca esti scund, recomand oameni inalti si cu energia si rabdarea neconsumate.


Sent from my iPhone using Tapatalk