Quote Originally Posted by Espiritus View Post
Dupa ce am citit parerile pozitive de aici m-am hotarat sa ii dau si eu o sansa. Nu pot sa spun ca toate cuvintele de lauda nu sunt corecte, ca si eu am apreciat povestea si grafica, dar dupa 30 de ore ma simt ca si cum am citit un visual novel prezentat frumos, mai degraba decat un joc. Parca pur si simplu nu reusesc sa gasesc elementul de fun in gameplay.

Am incercat Netrunner, care mi s-a parut foarte tematic, si tot jocul consta in clickuri intr-un meniu de quickhacks care omoara toti inamicii. Zero interactiune, strategie, depth. Am incercat un respec pe sabie dupa, si desi cu sabia macar ma intalnesc cu inamicii, toti stau ca niste statui cu pusca in mana si asteapta sa ii tai.

Voi cu ce build ati jucat? Exista vreo varianta mai fun, mai engaging? Din pacate nici nu pot experimenta prea mult, pentru ca un designer genial s-a gandit ca ar fi o idee buna sa limiteze numarul de resetari ale punctelor la 1.
Foloseste o salvare precedenta pentru a da respec iar. Cat despre moduri fun de joc, cum a zis si eagle-eye. Plus ca pe ce dificultate il joci? Pe cea mai grea, te omoara inamicii in 2 secunde daca nu ii omori tu. Nu stau in fata ta sa astepti sa ii tai...