Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
Cred ca mai degraba se aplica ultima varianta, vanzatorul vazand ca nu prea vinde la pretul cerut, incepe si scade pretul, dar doar pe privat, in fiecare caz in parte.
Quote Originally Posted by Khan View Post
Nu, preturile nu sunt corecte. La PS3 cel putin, e bine sa astepti pana prin octombrie-noiembrie dupa ce se aseaza PS3 Slim si ieftin pe piata. Atunci ar trebui sa sufere o scadere drastica.
Insa sa nu te mire daca si atunci or sa apara abominatii. Sunt multi care vand Xbox1 cu preturi gen 450 RON!! (sau ma rog, cel putin incearca sa vanda) judecand dupa niste criterii aberante.

Asa banuiam si eu, oricum cazurile cu XBOX la 450 le stiu si sunt OK, tocmai pentru ca reprezinta exceptia si nu regula. Ideea e : la cat sa ma astept ? Cat ar fi pretul corect al unui PS3 cu 40 GB, de exemplu. Deci, pretul corect, nu unul umflat de vanzator ca sa-si mai puna 200 lei si sa ia PS3 slim 120 GB nou din magazin, dar nici unul de "criza", ca totusi e o consola actuala. Deci, clar ca nu 1100 lei, dar nici 300 lei. Ce parere aveti ? Eu am facut un mic calcul, am scazut garantie, uzura morala, uzura fizica, etc si am ajuns la un pret, insa sunt curios ce parere au si altii.