Quote Originally Posted by DeathWings View Post
Hai ca ti-o dau eu gratis

Nu spune nimeni ca nu e produs second hand, dar cand vad chestii de genul "scazi din pret ca e model mai vechi si consuma mai mult curent" parca incep sa cred ca in tara asta prea au picat numai hoti si profitori.

Se vand console PS3 la 400-500 de lei cu blocul optic defect, dar sa vrei sa cumperi o consola PS3 perfect functionala cu 500 de lei mi se pare culmea nesimtirii.

Mergi sa iei din magazin si spune-le lor acolo ca e model mai vechi si consuma mai mult curent, ca sigur ti-o vor lasa mai ieftin!
Eram sigur

Faptul ca se dau PS3 cu bloc optic defect la 400-500 lei nu inseaman ca ala e pretul corect, cum nici faptul ca se dau console fara garantie la 1100-1200 lei nu inseamna ca se dau si ca ala e pretul. In fine, e clar ca fiecare isi apara produsu si arunca cu gunoi, n-am zis ca vreau sa o iau la 500, am facut un calcul (cu explicatii logice, zic eu, cine vrea poate sa le combata pe alea) si in final am zis ca pretul corect ar fi 700 negociabil pt un PS3 de 40 gb fara garantie si intre 900 si 1100 pt un ps3 80 gb cu garantie. Dar na, fiecare e liber sa tina de pret, e clar ca "daca" as vrea sa cumpar un PS3 as lua unul nou de 120 gb la 1300 decat sa dau cu 200 lei mai putin pt unul de 40 sau 80 fara garantie si folosit. Dar, cum a zis cineva inaintea mea, mai trebuie sa asteptam un pic sa intre consola pe piata, vor fi destui care o vor cumpara si o vor vinde dupa un timp, nu stiu ce ne impacientam aici, cei care vor vrea sa o vanda vor lasa din pret sau vor da nspe mii de up-uri pe forumuri si vor tine de pret, ca deh, e tot ps3.