am fost val virtej la pepika. am luat tot ce mi-ai spus apoi l-am sunat pe george pt. ca fetele de la pepika erau "o idee" cam paralele cu ce am de facut..
george mi-a zis sa scot cam 5 l de apa, sa adaug NUMAI tubul de JBL Start in filtru iar abia dupa 2 zile JBL boost....si sa las pestii nemincati in perioada asta..ca nu vor muri de foame..

am executat tot ce mi-a spus iar acum nu fac decit sa ma rog sa nu moara vreun pestiuc..

am micsorat cit am putut atit perdeaua de aer cit si filtrul.....sa evit spuma din belsug...insa ma indoiesc sa reusesc sa rezolv povestea asta...

am pus apa in bidon de 5l la decantat..pentru tura urmatoare de schimb...nu stiu unde sa gasesc melcisorii pentru plante..una din ele incepe deja sa faca alge
la hornbach nu au decit peste 2 saptamini iar la pepika nu tin pesti sau plante sau melci..

cind poti, si in cazul in care consideri ca nu te-am "STRESAT" prea rau zilele astea, te rog mult raspunde-mi. eu voi fi plecata din bucuresti vreo 2 zile si tre sa las instructiuni "precise" sotului meu cu ce are de facut...e super ok ..nu a spus nimic de toata nebunia mea cu pestii...si de "gaurile din buget" pe care le fac