Hmmm...
Noua masina Singer..varianta 2009...
Sunt satul de toate mesajele nenorocite cu "Vand/Cumpar Nokia 1100"...
Sa vad cum rezum "mica farsa" facuta celor ce trimit massurile.

Asa...
M-am trezit duminica trecuta cu o tona de mass-uri. Si m-am gandit ca ar fi superb sa le fac o farsa tantalailor innebuniti de Nokia asta.
Am scris in statusul meu de Ymess , "Vand nokia 1100 Rh-18 , germania 3000 de euro" Si a inceput sa ploua pe desktopul meu cu ferestre de messenger.Toti plangandu-se ca este prea scump si ca e o suma mare.
Nu am dat atentie...replicandu-le ca "toti stim ce face 1100-le...daca il folosesti cu cap te faci cu o suma mai mare,iar pretul asta de 3000 de euro este infam".
Dupa 2 ore de circ si plictiseala am rescris statusul de la Ymess. "Vand nokia 1100 rh-18 , germania =4000 de euro --> Marfa mea=Pretul meu!"
Mai trec 30 min.. mai multe ferestre se deschid...nu dau atentie niciuneia...apoi din noi scriu "Nokia 1100 rh-18 Ger. = VANDUT! "...Si incepe sa refuleze saracul desktop de atatea patratele de mesaje ...cu diverse reactii...Ba chiar m-a sunat un prieten insa i-am explicat ca a fost o gluma.

Eh...eu tot nu inteleg cu poti fura parole/conturi cand nici macar nu e legat...ca wireless nu e telefonul. Infrarosu' lipsa...bluetooth nema'...