Quote Originally Posted by AlchooL View Post
Salutare daca cineva ma poate ajuta sa pricep ceva va rog help me .Deci de craciun vreau sa-mi iau un xbox 360 arcade pentru ca am un buget limitat si parca asa am citit pe una din forumuri cum ca ar merge jocurile luate de pe net fara a fi modata consola cu ajutorul unui program alchool cu care arzi dvd-u e adevarat sau modezi consola si asa iti merg jocurile arse???
Nu, nu se poate. Trebuie fie sa iti pui modchip fie sa rescrii firmware-ul unitiatii DVD-ROM. Ambele metode presupun deschiderea consolei. De altfel, e voie cu astfel de intrebari aici?

---------- Post added 21-10-2009 at 09:07 PM ----------

Am si eu o problema... Ca multi am cont USA pe consola PAL cumparata din Romania.
Am cumparat de pe Amazon.co.uk Gears of War 2 GOTY ce contine un cod pt a downloada o campanie in plus si harti multiplayer aditionale (Gears of War 2 All Fronts DLC). Problema e ca: introduc codul, dau sa downloadez si imi zice "the item is not available at your location." La naiba... Si jocul mai e si NTSC-J din Singapore(m-am speriat ca nu va merge dar pare a fi region free - si e cumparat din Anglia si vanzatorul avea feedback bun > 90% ). Intrebarea e: ce proxy ar fi bun ca sa ii pacalesc sa ma lase sa imi iau si eu DLCul ala pe care pana la urma l-am platit si am sanse sa imi iau ban dc folosesc proxy temporar?
Multumesc.