Salut. La 3000 RON nu cred ca ai ce super sistem sa-ti faci 5.1 (ma refer la receiver si boxe serioase). Poti merge spre ceva mediu insa... dar in nici-un caz "boxe subtiri" cum ai spus mai sus ca vrei. Acustica buna n-a avut si probabil nu va avea niciodata legatura cu slimul. Sau wireless-ul (ca tot e la moda). Pana si cele mai profi boxe wireless vin si cu cablu, in caz ca v-ati prins ca se pierde din calitate sau aveti interferente

Din pacate la sunet sunt prea "irascibil" si nu prea m-ai gasit bine pentru recomandari. Nu de alta, dar deja sunt de prea mult timp in zona PSB, Klipsch, KEF la boxe... NAD, Yamaha, Marantz la receivere... Don't get me wrong, dupa ce mi-au murit Klipsch-urile la PC, mi-am luat si eu Z5500... sa faca sunete acolo. La 1000 RON pe langa Klipsch-uri sunt singurele care sa merite.

Una peste alta, la 3000 RON iti recomand sa incepi cu un receiver serios si sistem de 2.0 sau 2.1 cu niste standfloor-uri (si mai adaugi dupa centru si surrounds). De la Yamaha e clar ca nu te poti atinge decat de V365 sau V465 iar la boxe... greu. Incearca niste JBL-uri, Infinity... chestii mai "cheap". Oricum ai zis bine "nu ma grabesc". La audio-video nu e bine sa te grabesti niciodata. Si cel mai important e sa "testezi" alias asculti toate produsele pe care ti le doresti. Nu te lua in nici-un caz dupa specificatii (si scapa de numele Samsung la audio... ca jignesti breasla HiFi).

Bafta, ca ai de lucru ! Poate intre timp mai cresti si bugetul... sau poate de decizi la Z5500 si ramai si cu o tona de bani