Quote Originally Posted by felixxx View Post
alegeti un presedinte sustinut de toate gunoaiele vietii publice din romania: iliescu, vanghelie, becali, ciutacu, vadim, vantu, voiculescu, patriciu, gusa, etc.
alegeti un presedinte care face parte din partidul care a tinut tara asta pe loc 15 ani. nu v-ati intrebat niciodata de ce tari care la nivelul anului 1990 erau la acelasi nivel cu romania sunt acum 20 de ani inaintea noastra? ati fost vreodata in ungaria, cehia, polonia? vi-i s-a parut ca aceste tari seamana cu romania? mie nu. pentru toata astea multumiti-i psd-ului si lui ion iliescu. multumiti-i psd-ului pentru ca tara asta nu are autostrazi, scoli si spitale in schimb are caritas, fni, bancorex, matusa tamara, etc.
alegeti partidul care a facut din mafie o institutie de stat si din romania cel mai corupt stat din europa si unul dintre cele mai corupte din lume.
alegeti geoana, el va trimite tara asta spre meleagurile rusesti, atat de dragi lui si lui ilici.

unii dintre voi sunt mai tineri si poate nu stiti ce a insemnat psd-ul pentru romania. unii dintre voi nu stiu cum lucra securitatea lui ceausescu si cat de bine este ea inradacinata in romania de azi multumita acelorasi sustinatori ai lui geoana.
cand vedeti oameni miliardari ca patriciu sau vantu disperati ca basescu ar putea ajunge presedinte nu va intrebati care e motivul disperarii lor? trecand peste toate manipularile si campaniile jegoase promovate de cele doua asa-zise televiziuni ce ii reprosati lui basescu? s-a semnat vreo privatizare dubioasa in mandatul lui? in mandatul lui au fost trimisi in judecata mai multi oameni politici decat in ultimii 15 ani. in mandatul lui in romania s-a trait cel mai bine in ultimii douazeci de ani (asta daca nu ai fost membru psd sau daca nu ati avut parinti membi ai acestui partid). in mandatul lui basescu am intrat in ue si s-a condamnat comunismul. in mandatul lui basescu (in ultimi doi ani cel putin) nu am mai auzit de clauza de salvgardare pe justitie.


nu sustin ca basescu este cel mai bun presedinte pe care il poate avea romania. a facut multe greseli, tradat de multe ori de caracterul lui impulsiv. a gresit atunci cand 3 ani de zile a lasat cele doua gunoaie de televiziuni sa spuna vrute si nevrute fara sa le dea in judecata in fiecare zi.
ganditi-va bine inainte de a vota. asta cu linistea e cea mai mare prostie pe care am auzit-o. e ca si cum eu il prind pe unul la mine in casa la furat si dupa ce ii trag o mama de bataie voi toti o sa sariti sa il aparati ca de ce l-am batut. ce liniste nu a facut basescu? ca a zis ca i-a trimis tariceanu un biletel pe care il intreba de dosarul lui patriciu? ca nu i-a lasat sa ia loganuri de 70,000 de euro? treziti-va sau vom regreta amarnic cu totii... mai repede decat v-ati astepta.
Mestere vezi ca nu se leaga ce spui tu. Daca noi suntem cu 20 de ani in urma si PSD-ul a fost la putere 15 ani diferenta de 5 ani unde este? Cumva la Basescu ???