Quote Originally Posted by pooaul View Post
O sa dau o raita prin Polus/Iulius/ Atta (asa ii zicea mai demult la ala din spate de la sora cu echipamente de munte), skate shopuri etc in cazul asta.
Oricum daca e sa fie 2000 de ron mai bine fac cum zice razvan si le inchiriez pentru cateva weekenduri. M-am dat pe skate cand eram mai tinerel rebel cam cat sa invat ollie, o sa stiu ceva snowboarding sau e foarte diferit?
Intreb asta comparand patine cu role care sunt foarte asemanatoare.
sunt de exact aceeasi parere ca si consol3...am trecut si eu dupa o perioada luuuunga de ski (peste 10 ani, m-au pus ai mei la 4 ani pe skiuri....suntem o familie plina de skiori+eu cu placa lol) la placa si nu mi-a fost foarte greu...nu pot zice daca si skate-ul are vreo influenta aici....sau nu...dar nu prea cred ca are...pentru ca la snow petreci timp mai mult pe canturi....si la skate esti 80% din timp pe 4 roti...

am uitat ceva! fii convins ca nu esti nevoie sa dai 20mil pe echipament...asta daca nu ai nevoie de "scule" de ultima generatie....eu mi-am luat o geaca+pantalon la 1.7mil (ambele) casca 2mil si niste manusi la 1mill.....si placa SH la 1.5mill+legaturi noi la 3.2mill....deci eu zic ca poti lejer si sub 10mil sa scoti cu tot cu haine....

azi sunt foarte uituc...mai adaug ceva....nu ma refeream la Atta (ala ii pe coltz) mai mergi un pic....pana vezi pe partea stanga niste draptele....si acolo e...e mic magazinul