Single post: XBOX sau PS2

  1. #14 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    PS3-ul iese din discutie, desi mi-ar place mult din alt motiv : BluRay. Insa nu bag 1300 lei in el ca sa-l folosesc juma de ora pe zi, asa cum XBOX 360 sta pe tusa saptamani intregi, asa ar sta si PS3-ul, poate un pic ar activa mai mult, daca as face rost de filme BluRay, insa la ce pret au si alea...

    Cred ca voi lua pe baza pretului, vara asta am vazut niste XBOX-uri clasice la 160 lei, impecabile, nu m-am gandit ca e o ocazie buna, sincer 300 mi se pare un pic cam mult pt niste console asa vechi, tinand cont ca se gasesc XBOX 360 banate pe Live sub 500 lei sau arcade-uri aproape noi, fara probleme la 600 lei, chiar ma gandesc deja serios sa-mi vand XBOX 360-ul, la cat de accesorizat e cred ca l-as da cu 1200 lei lejer (e versiunea Best of Halo cu HDD de 60 GB, iseire HDMI, casti wireless, etc, mai am vreo 5 jocuri pt el si inca vreo 10 jocuri de XBOX1, toate originale + volan, maxshooter2, cablu vga, incarcator pt controller...) Dar ma gandesc cat am dat pe toate si atunci parca nu-mi vine

    Eh, vad eu ce iese, o sa vanez anunturile si daca vad un PS2 sau un XBOX sub 200 il iau si gata.

    EDIT (acum am vazut)

    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Revin la o sugestie care ti-a fost data mai sus, pe care cred eu ca nu ai observat-o. De ce nu pui 360-ul acolo si te joci pe el in loc sa iti achizitionezi alta consola.
    Stiu ca pare stupid, insa nu am o explicatie clara de ce nu fac asa, pur si simplu imi place unde e XBOX-ul acuma, e conectat la monitorul calculatorului si maxshooterul trece prin tastatura si mouse aici, trec foarte usor de la XBOX la calculator daca vreau, e legat si la boxe, wait a sec, revin cu o mica poza

    edit2 : aici e si poza, scuzati dezordinea, a ramas de la curatenia de Craciun plus ca trebuie sa rearanjez niste fire pe aici la al doilea sistem (oldschool gaming)
    p.s. : batistuta de pe XBOX 360 e pt protectie, sta nefolosit foarte mult si nu vreau sa intre praful in el
    Attached Images Attached Images picture-011.jpg