Sper sa nu fie vreo problema daca imi relatez si eu scurta(dar foarte scurta) mea activitate in domeniul "consolelor".
Nu mai stiu in ce an si ce varsta aveam cand s-au intamplat toate astea dar eram mic,chiar foarte.In orice caz, inainte de 99(adica, pe la 5 ani).
Era o zi frumoasa de primavara iar eu si tata mergeam prin piata. La un moment dat, se opreste la o taraba si ea o cutie de plastic si doua cutiute galbene. Nu stiam ce se petrece, pana atunci televizorul mi se parea apogeul tehnologiei.
Ajung acasa, tata baga "cutia de plastic" in priza, insereaza o cutie galbena si ea si...WOW! Pe televizor apere un text pixelat cu "Batman".Eram uluit, apoi tata mi-a dat in mana gapedaul si mi-a zis cum se foloseste. Au urmat vremuri foarte dragi pentru mine, ma jucam cu tata(hehe, ce vremuri ma jucam cu tata) Batman,Mario,Un joc de fotbal si...intr-o alta zi tata mi-a cumparat un pistol.Credeam ca e de jucarie, nu stiam ce a fac cu el pana gand mi-a zis sa tintesc spre televizot si sa omor ratze.Nu stiam ce sa mai zic, trageam cu pistolul in televizor,omoram rate, era paradisul pentru mine.
Pana cand, intr-o zi senina s-a ars "cutia de plastic".Nefiiind cel mai bogat copil, nu am mai primit inca un joc pe televizor. Apoi mi-am luat un PC si au inceput nervii,banii atuncati airea,jocuri in prostie si p0rn.
Debia astept sa imi cumpar de craciun un Xbox360.