Dupa cateva probleme facute de laptop am decis sa incerc Windows 7. Mentionez ca aveam Windows Vista preinstalat pe laptop. Laptopul fiind un Toshiba, dual core, 3 gb ram, habar n-am modelul. E gri inchis. Revenind. Dupa ce am sunat de jde mii de ori la Microsoft si dupa ore intregi de nervi si incercari de a convinge pe cineva ca eu am platit windows vista si imi trebuie dvd-ul pentru a-l reinstala, am clacat si am trecut furtunos pe Windows 7. Formatarea, instalarea si configurarea W7 a durat fix 33 de minute. Ce vad pana acum: W7 se misca de 10 ori mai rapid decat Vista. Si-a instalat singur toate driverele, la Vista trebuind sa instalez eu enshpe miliarde de drivere. Am retea wireless pe laptop. In Vista dura aprox 30 sec pana se conecta, la W7 e deja conectat cand intra in windows. Impresie foarte buna, momentan. In schimb ma deranjeaza teribil aceasta politica imbecila cu preinstalarea vista pe laptop si daca intampini probleme ''rezolva-le tatica, noi nu iti dam niciun dvd pentru instalare''.