Quote Originally Posted by drik View Post
Revin. De acord cu tine fata de 2012 si ma bucur ca a indraznit cineva de nu dea 10 filmului Avatar. Am zis mereu ca Avatar e exact ca un joc de ultima generatie. Vine si iti ia ochii cu eyecandy si dintr-o data uiti ca trebuie si o poveste buna, o dezvoltare a personajelor decenta si putina, putina originalitate.
Desi sunt de acord cu toate motivele pentru care Avatar nu e de nota 10, eu indraznesc sa-i dau 10. Singurul motiv pentru care m-am dus sa-l vad a fost festivalul vizual la care am luat parte. Si desi povestea si personajele au fost penibile, m-a bucurat acest lucru.
Pentru ca Avatar, in prostia si simplitatea lui, a realizat un nou milestone pe care viitorii regizori il vor folosi ca reper. Prin faptul ca desi e foarte spectaculos are si foarte multe minusuri, incurajeaza industria cinematografica catre un nou nivel in loc sa o dezarmeze.
In concluzie: un 10 solist privind catre viitor.

On topic:

Lucky Number Slevin - 10/10

Rastunari de situatie, soc, surprize, actiune, drama si mister. Un film cu de toate. Recomand.

The Book of Eli - 8/10

Evenimentul cheie al filmului a fost de-a dreptul uimitor si neasteptat. Mi-au ramas intiparite in cap vocile care se auzeau peste tot in jurul meu: "nu cred asa ceva".
Daca n-ar fi fost cliseul "damsel in distress" l-as fi considerat un film foarte bun.