La Zoo sunt adusi 100 pinguini, 99 femele si un mascul. Pentru a fi depistat masculul sunt adusi 3 dintre cei mai orientati presedinti de stat: Obama, Sarkozy si bineinteles Basescu. Intra primii doi, pe rand bineinteles, si dupa 20 min ies cu pinguinul depistat de ei ca fiind masculul. Amandoi dau gres. Intra al nostru Traian si in 20 de sec iese cu masculul de mana.. Toata presa cur-ioasa cum a reusit.......EL raspunde:
"Le-am spus scurt : sa traiti bine ! " si unul dintre ei mi-a raspuns tot scurt
"Sa-mi sugi p..a!"
----------------------
Un tip primeste o telegrama netimbrata de la un coleg de scoala. Barbatul plateste taxa si deschide scrisoarea: "- Eu sunt bine. Locuiesc la Chicago. Colegul tau de scoala, Popescu." Dupa 2 saptamani Popescu primeste un colet greu pentru care e nevoit sa plateasca de 50 de dolari. Inauntru gasi o piatra mare, insotita de urmatorul bilet: "Draga colega! Piatra asta mi-a stat pe inima pana cand am aflat ca esti bine. Ionescu."
----------------------
Un indian emigrat de 3 luni in Canada scrie unui prieten de acasa:
- Bai, tara asta e ciudata rau. Pe vecinul meu din dreapta il striga
toata lumea "Little Joe" si el are 2 metri si 250 de kile. Vecinului
din stanga toata lumea ii spune "Big Jim" si el are un metru jumate si 48 de kile.
Iar mie care fac dragoste cu nevasta-mea o data pe luna imi spun"f*cking indian"...