Quote Originally Posted by killall1 View Post
stiu pe cineva de are de 1000 L dar e pus pe nu stiu ce stalp de rezistenta de la bloc..
Pai e singura modalitate... pe un perete de rezistenta (asa cum este la mine pus, pe fier-beton). Desi la un cutremur, daca cu un 550 mi-e frica... la 1000L garantat pleaca (poate doar sa aiba niste prinderi inteligente de pereti, cu amortizoare ceva). Gandeste-te ca 1000L cu un safe factor de 4.5 (sticla de 20mm), intarituri, fund dublu... din start sare de 1500Kg (doar cu apa). Nu mai vorbim de pietris, nisip, accesorii, suport (metalic). Singura sansa la bloc este sa fie extrem de lung, ca sa distribuie cat mai mult greutatea.

Dar lasand greutatea deoparte... va imaginati ca ar avea nevoie de apa la declorinat de cel putin 200L (pe saptamana). Si chiar si cu un sistem de schimb de apa la picatura, si tot trebuiesc facute niste instalatii destepte ca sa arunce apa schimbata. E un proiect complex... cine are bani de asa ceva (mai ales sa fie marin) si sta la bloc, cred ca si-a calculat gresit investitiile

P.S. Poate-l convingi sa iti dea niste poze, sa-l vedem si noi