Da, s-ar putea, arata chiar bine.
Sa va povestesc cum incarc eu cartomizoarele. Desfac capacelul cu o agrafa de birou indoita scurt la un capat (am ales varianta asta pentru ca agrafe gasesti oriunde) dupa care pun vreo 10 picaturi de e-lichid. Nu pun picaturi si pe partea dinspre baterie pentru ca asa puneam la inceput dar mi-am ars 2 cartomizoare imediat dupa umplere asa. Cand vad ca nu mai intra asa mult lichid (dupa cateva incarcari) adopt metoda descrisa de @traznet1984 si cu un ac scormonesc vatelina din el ca sa devina mai afanata. Dupa un timp parca se intareste. Acum poate si pentru ca eu folosesc mai multe carto simultan ca sa schimb aromele vaporizarii si unele fac o pauza prea mare. In ultimul timp pun si capacele de plastic inapoi pe carto reumplute ca sa nu se mai vaporizeze singure.
Referitor la pufaiala, am si io o metoda de a scoate abur mai mult. Trag 2 fumuri scurte, adica pufai de 2 ori sa zic asa, dupa care unul lung pana palpaie ledul, dar astea fara intreruperi doar modificand forta suctiunii. Poate ca la baterie nu-i face prea bine, dar nu sunt in stare sa trag un fum destul de luung constant si nici nu e asa eficient. E interesant ca desi nu ma satisface fumul la fel ca o analoaga, nu le mai duc dorul celor din urma. Sta pachetul de Kent de 3 saptamani pe birou neatins si inainte pur nsi simplu le mancam. Plecam si noaptea dupa tigari cand ramaneam fara. Acuma doar bateriile sa ma tina.