nu e nevoie. ai povestea din 1 si 2 pe discul jocului. practic sunt toate cut-sceneurile si ti se spune ce s-a intamplat.

este un joc exceptional. am jucat vreo 5 ore si sunt la cap 4. imi place atat de mult pentru ca se reduce totul la ceva ce traiesc eu acum. cu cat viata incearca sa ti-o traga mai tare, cu atit esti mai indarjit si mai hotarat in a lupta pana la capat. este uimitor cum au reusit sa transpuna asta in joc si cum au reusit sa te faca sa traiesti fiecare emotie pe care o traieste si kazuma in joc. de fapt, partea interesanta este ca nu vezi pe fata lui nimic, insa ti se induce emotia pe care el ar fi trait-o si asta este ceva cu totul si cu totul special. nu degeaba are 38/40 dat de famitsu si nu degeaba e cel mai bine vandut joc in japonia dupa FF XIII. ar fi super daca ar scoate si un yakuza collection, remasterizate pentru ps3. poate o sa-i fac un mic review dupa ce il termin, dar nu promit nimic.

PS cred ca trebuie sa-ti si placa cultura si civilizatia japoneza pentru ca altfel nu prea vei intelege nimic si il vei considera un joc mediocru. anyway, pentru mine este unul dintre cele mai bune jocuri de anul asta.