Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
Ca material absorbant am incercat alternativ si hirtia lipton dar si material poros din buretii de bucatarie (cei din doua straturi).
Tot cite doua picaturi incap, mai mult nu. Eu vorbesc ca nu stau toata ziua cu penseta sa scot si sa umplu mustiucul "de jos".
Nici eu nu stau sa scot cu penseta (decat prima oara), si ma mir ca nu iti este ok cu buretel. Tocmai ce am facut un refill la un cartus 510 cu 8 picaturi de Camel VG High... Am picurat peste burete, l-a absorbit aproape instantaneu, happy vaping.

Ai incercat vreunul din moduri ? Iti recomand modurile care lasa restul cartusului gol... in felul acesta nu-l mai poate retine nimic in partea de jos. Nu stiu insa si cat de eficient este daca stai cu tigara cu cartusul in sus (e posibil sa se scurga prea mult in atomizator).
Quote Originally Posted by vladtheodor View Post
Voi incerca si varianta cu paiul in mustiuc...
Dar plasticul topit (de la caldura interna) va fi mult mai nociv decit hirtia de tigari "classice".
Ma refer la contactul in partea superioara, in locul de intilnire cu plasa metalica.
Pai nu inteleg, ce treaba are paiul cu atomizatorul ? Din cate stiu eu, se pune doar in partea de jos (spre gura), in partea de sus ramanand tot vatelina aceea, imediat langa atomizator. E aproape imposibil sa topesti plasticul paiului. Decat poate daca tii apasat vreo 60 de secunde pe butonul baterie. Dar atunci cred ca deja iti ia foc plasticul de pe baterie deja