Ce sti sa mai "lucrezi" pe ea inafara de bunny?
Păi...pot duce la capăt cam orice trick �n primă fază (Barspin, No footer, 180, 360 (de pe kicker), Manual, Tabel top, The Lawnmower (ăsta �l știu de c�nd mă dădeam pe BMX), și variații de trickuri...ce-mi vine pe moment). De abia aștept primavara (chiar dacă iubesc iarna!) să �mi dau un refresh la unele trickuri și să �ncerc altele noi.

la wheelie deja am inceput sa ma descurc, dar cu manual un pic mai greu si conteaza mult zona unde il fac ca nu pot sa il tin f mult, oricum mi-am luat vreo 2-3 trante mai sanatoase cu el ca nu am pus frana pe spate la timp
Wheelie și manual la noi �nseamnă același lucru...chiar si cu balance. Eu �i zic Manual. �ncă nu m-am obișnuit pe MTB cu el. �mi mai cate fața...și mă enervez. De tras prea tare și să merg pe spate...n-am avut așa probleme niciodată, mai degrabă trăgeam de bike prea puțin.

Ia zi cum merge furca aia?(banuiesc ca e un RockShox Argyle) e buna pentru street? m-ar interersa si pe mine sa imi caut 1 furca mai mica la anu, ceva de 100 ca vreau sa imi transform tanculetzul in ceva mai mic si mai simplist(mai usor in primul rand) Ma taie gandu sa imi iau un Marzocchi 4X World Cup pe 2007... dar am gasit doar pe bolt on deocamdata, iar asta inseamna ca trebuie sa imi schimb si butucul pe fata....
Da, e un RockShox Argyle 302 CL și sunt foarte mulțumit de ea <3 Bunny Setting . Am dat niște drop-uri și a reacționat perfect. Cu Marzocchi 4X World Cup, n-am avut tangențe și nici prieteni care șă aibă n-am dar, am citit ceva reviews pe net...și e oki (oricum astea-s furci de clasă...nu le �ndoi cu una cu două).

Am c�țiva prieteni care au trecut pe furcă rigidă (ce chestie...)

sa imi zici si mie ce butuc si pinion ai pe spate si daca face fitze, adica daca iti da ceva rateuri cand fortezi bikla.
Pe spate am Single speed Gunmetal 36h și da, am avut vreo 3...4...scăpări. (mi-a scăpat caseta, lol). Mai mult din prostia mea că...sunt obișnuit de la BMX după ce fac un trick să o ambalez pentru următorul. Nu-s enul care să aștepte revenirea, cum am aterizat, am ambalat pentru urmatorul trick.

90% din timp mă dau prin oraș. Nu mă simt �n largul meu prin skate park...odată că...nu m-am obișnuit cu rampele, a 2-a oară că...e super aglomerat acolo...și și c�nd e liber parcă �ți piere cheful să te dai că vrei să fie lume (sunt complicat ) dar...

Avem și un traseu de DIRT (�n Hoia) dar n-am fost niciodată. Merg la anu' să-l văd.

Și da, pensionarii sunt o adevărată problemă. Adevărate jaloane, tehe.