@ Aris nu vreau sa incep un conflict, dar sunt obligat sa-mi asum parerea despre acest thread si felul tau violent de reactie.
Avand in vedere ca thread-ul se numeste tigare electronica aici se vorbeste despre absolut TOTUL despre ea: toate modelele, tipul de constructie a componentelor, update-urile de versiuni, longevitatea, problemele de intretinere, lichidele folosite, aromele acestora.
De asemenea sunt unii care au avut curaj de ne-au impartasit si motivele pentru care le folosesc. Chiar daca nu a mai postat stiu sigur o persoana care s-a lasat cu ajutorul tigarii electronice ( nu LucianCM ). Ajung aici la motivul postului meu : ce te deranjeaza daca mai diversifica cineva subiectul topicului, care sustine categoria celor care doresc sa scape de viciu ( sunt destui cu probleme severe de sanatate ) care au ajuns, poate, la o anumita varsta.
Deci este vorba despre absolut tot si toate metodele pentru care poti folosi o tigare electronica, dar si scopuri.
In plus daca dai cautare pe net vezi in mult reclame : tigara electronica te ajuta sa scapi de fumat prin scaderea graduala a nivelului de nicotina din lichid. ( aici i-i sustin postul lui gugukalimero ). Daca te iei dupa reclama ar trebui sa-l intelegi si tu sau altii care s-au revoltat la fel.
Unii nu inteleg ca tigarea electronica este ceva mai mult decat un simplu pas intr-o tabara sau alta : fumatori sau nefumatori.
Cu fumatul suntem toti obisnuiti nu ne-a facut nimeni un ghid, l-am acceptat sau l-am refuzat.
Eu continui sa ma folosesc de salutul : Happy Vapin' ca sunt fericit ca am ales ceva mult mai placut din toate punctele de vedere fata de fumat sau de chinul de a incerca sa ma las , daca nu am nici o problema de sanatate. Folosesc tigarea electronica pentru multitudinea ei de calitati ( aici cred ca ma intersectez cu majoritatea userilor de pe acest thread ).

P.S : concluzia este ca fiecare urmareste ce vrea, iar thread-ul trebuie sa fie o sursa de inspiratie pentru toti.